Дома Фудбал Италија Морати го вмеша „Калчополи“ и предизвика бурни реакции со изјавата за Јувентус и титулата на Интер

Морати го вмеша „Калчополи“ и предизвика бурни реакции со изјавата за Јувентус и титулата на Интер

Помеѓу фановите на Интер владее еуфорично расположение откако овој тим со победата во градското дерби против Милан вчера го потврди своето 20. Скудето и така ја додаде втората ѕвездичка на својот дрес.

Легендарниот претседател на Интер, Масимо Морати не ја пропушти оваа можност да го „пецне“ најголемиот ривал, Јувентус.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


„Ако не беше „Калчополи“ и тоа што сите знаеме дека се случуваше денес ние ќе имавме 25 титули. Јувентус и „Калчополи“ не спречија да ја достигнеме оваа бројка пред многу години. Сепак, среќни сме и оваа радост го надополни разочарувањето од Лигата на шампионите“, изјави Морати.

Интересно е што во јавноста се огласи и поранешниот претседател на Јувентус, Андреа Ањели.

Ањели на својот профил на социјалните мрежи со римски бројки го напиша датумот 16-ти мај 1982. година алудирајќи дека „старата дама“ уште тогаш го славела она што денес се радуваат „нероаѕурите“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Човекот со најдобра работа во светот: Освојува трофеј за секои 10 минути на теренот

Eдно име од редовите на актуелниот англиски шампион, Манчестер Сити посебно се издвојува –…