Дома Фудбал Лига на шампиони Мората го реши Леверкузен, Динамо испушти победа во Украина (ВИДЕО)

Мората го реши Леверкузен, Динамо испушти победа во Украина (ВИДЕО)

Во терминот од 18:55 часот се одиграа два натпревари од Лигата на шампионите.

Атлетико Мадрид славеше во Мадрид против Баер Леверкузен со 1:0.

„Фармацевтите“ први се заканија на самиот почеток и тоа беше се до клучниот момент на натпреварот.

Се играше 78-та минута кога Алваро Мората одлично реагираше на нафрлувањето на Лоди од левата страна и на тој начин донесе победа за својот тим.

Шахтјор и Динамо ремизираа со резултат 2:2.

Домаќинот прв стигна до предност преку Конопјанка кој после додавањето на Марлос влезе во шеснаесетникот и го совлада Ливаковиќ.

Од тој момент следуваш подобра игра на „модрите“. Прво Гавриновиќ пропушти добра прилика, но во 25-тата минута преку Олмо Динамо изедначи.

Се редеа шанси и во второто полувреме. Динамо се закануваше преку Орсиќ и Олмо, а потоа се случи еден глупав потег на Пјатов кој направи пенал без потреба. Реализатор на најстрогата казна беше Орсиќ.

Шахтјор до бод стигна кога Додо во 75-тата минута ја затресе мрежата на тимот од Загреб.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Нејмар продолжува да прави хаос во ПСЖ: Одбил да тренира!

Бразилецот Нејмар продолжува да си „тера“ по свое во Париз. Нејмар повторно одлучи да напр…