Дома Фудбал Репрезентации Можен проблем за Франција: Бугарите го повредиле и Гризман!

Можен проблем за Франција: Бугарите го повредиле и Гризман!

Селекторот на Франција, Дидие Дешам има сериозни проблеми пред стартот на Европското првенство.

Последниот припремен натпревар со Бугарија донесе проблеми за Французите. Покрај Карим Бензема повреда на овој дуел заработил и Антоан Гризман.

Гризман почувствувал незгоден удар и заедно со Бензема работел одвоено од екипата, но би требало да биде спремен за првиот натпревар на Европ, сепак не може да се каже со сигурност. Французите на ЕП се во група со Германија, Унгарија и Португалија.

За репрезентацијата на Франција Гризман одигра 91 натпревар и постигна 37 голови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…