Дома Фудбал Останато Модриќ: Реал Мадрид може и оваа сезона да ја освои Лигата на шампионите

Модриќ: Реал Мадрид може и оваа сезона да ја освои Лигата на шампионите

0
modric

Капитенот на хрватската фудбалска репрезентација, Лука Модриќ верува дека и покрај лошиот почеток на сезоната Реал Мадрид може да ја освои Лигата на шампионите.

„Во фудбалот ништо не е невозможно, посебно за Реал Мадрид, како што покажавме во последните три години кога исто така изгледаше невозможно. Зошто да не ја освоиме и четврти пат во низа?“, изјави 33 годишниот играч при примањето на наградата од „Гоал“ за најдобар играч во сезоната.

Модриќ беше прогласен за најдобар во светот и во изборот на реномираниот портал „Гоал“.

Во последните седум години оваа награда ја освојуваа Кристиано Роналдо и Лионел Меси, пред нив во 2010 таа заврши во рацете на Весли Снајдер.


Следете го Sportski.mk и на


„Многу сум среќен што ја добив оваа награда. Сакам да им се заблагодарам на сите кои гласаа за мене. Чест ми е што ја добив после играчи какви што се Меси и Роналдо“, порача Модриќ.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Де Лаурентис: Каков успех е тој ако позајмиш 200 милиони евра да купиш еден играч?

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис се обиде да се сочуствува со разочараните на…