Дома Фудбал Модриќ го повтори достигнувањето на Меси🎥

Модриќ го повтори достигнувањето на Меси🎥

Лука Модриќ успеа да запише хет-трик асистенции на еден меч во Примера, прв пат после Лео Меси.

Модриќ тоа го направи синоќа во победата над Леванте од 6:0, додека тоа претходно му успеа само на Меси во 2020 година против Бетис.

Хрватскиот „магионичар“ им асистираше на Менди, Родриго и Винисиус, а тоа успеа да го направи пред да биде заменет во 75-та минута.

Погледнете ги мајсториите на Модриќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…