Дома Останати Млад боксер го загуби животот во војната во Украина

Млад боксер го загуби животот во војната во Украина


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Војната во украина однесе уште еден живот, талентираниот боксер, Максим Галиничев загина на само 22-годишна возраст.

Галиничев беше боксер кој многу ветуваше и во 2017 и 2018 година освои злато за Украина на Европското првенство за млади. Во 2018 година настапи и на летните Олимписки игри за млади каде што освои сребрен медал.

Како што објавија украинските медиуми, Галиничев бил волонтер кој двапати се враќал во војска откако бил повреден и однесен во болница.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Спорт,рекреација и екологија – Mozzart спонзор и учесник на настанот “Леуново ОЦР 2023”

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Во селото Леуново, …