Дома Македонски спорт Мак ракомет Младите „пелистерци“ го срушија Вардар, па започна големо славје 🎥

Младите „пелистерци“ го срушија Вардар, па започна големо славје 🎥

Eурофарм Пелистер 2 вчера приреди големо изненадување и во рамките од деветтото коло во ракометната Суперлига го совлада Вардар, така му помогна и на „постариот брат“. Е.Пелистер во борбата за титулата.

Најдобар во победата на пелистерци беше Павле Атансијевиќ со шест постигнати гола, кај Вардар по толку постигнаа Георгиевски и Тото. Сега Вардар и Е.Пелистер се изедначени на врвот на табелата со по осум победи и еден пораз.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Реал Мадрид е новиот европски шампион!

Реал Мадрид вечерва во Париз стигна до 14-тата титула европски шампион. Победата ја донесе…