Дома Фудбал Лига на шампиони Младинците на Тотенхем и Звезда одиграа натпревар со 11 гола!

Младинците на Тотенхем и Звезда одиграа натпревар со 11 гола!

На натпреварот помеѓу Тотенхем и Црвена Звезда во младинската Лига на шампиони беа видени дури 11 погодоци.

Само три минути му беа потребни на Тотенхем да поведе во натпреварот со Звезда, а голот го постигна Бенет.

Во 30-тата и 32-та минута Парот постигнува голови за предност од 3:0, а во завршницата од првиот дел гостите од Белград преку Бурмаз намалија на 3:1.

Во продолжение видовме дури седум гола. Робсон постигнува гол за 4:1 во 49-та, а Пантовиќ минута подоцна стрела за 4:2.

Потоа следуваше 5:0 серија на Спарси во последните 15-тина минути. Парот стигна до хет-трик, па гол постигна Етете, Парот стигна и до чтири гола, додека Вајт и Магхома ги поставвија конечните 9:2.

Спарсите со четири бода се на врвот од групата Б, колку што има и Баерн, Звезда има четири, а Олимпијакос еден бод.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Нејмар продолжува да прави хаос во ПСЖ: Одбил да тренира!

Бразилецот Нејмар продолжува да си „тера“ по свое во Париз. Нејмар повторно одлучи да напр…