Дома Фудбал Репрезентации „Ми беше тешко после СП, децата ме спасија од депресија“

„Ми беше тешко после СП, децата ме спасија од депресија“


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Фудбалерот на Баерн Минхен, Џошуа Кимих призна дека по неуспехот на Светското првенство поминувал низ тешки моменти, а само децата го спасиле од депресија.

Германија беше елиминирана уште во групната фаза и тоа секако беше големо разочарување затоа што Германците имаа големи очекувања. Посебно тешко се прифаќаше затоа што и пред четири години во Русија Мундијалот го завршија исто така во групната фаза.

„Ми беше многу тешко, но на крајот не паднав во „црна-дупка“, а за тоа се заслужни моите три деца. Со нив имав обврски и морав да правам други работи, па така и не мислев за тоа што ни се случи во Катар“, изјави Кимих кој со Баерн ги одработува зимските подготовки.

Одбранбениот играч за врска не играл од 1. Декември како и поголемиот број германски репрезентативци кои настапуваат во Бундеслигата, па така мотивиран го дочекува продолжението од сезоната.

Баерн е лидер во германскиот шампионат со четири бода предност во однос на Фрајбург и шест повеќе од Лајпциг.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

„Монца во следните сезони ќе се бори за Скудето“

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Eкипата на Монца мин…