Дома Македонски спорт Мак фудбал Митко Стојкоски избран за нов претстедател на ФК Пелистер

Митко Стојкоски избран за нов претстедател на ФК Пелистер


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Eкипата на ФК Пелистер доби нов претседател, а беа именувани и новите членови на управниот одбор.,

За нов прв човек на македонскиот второлигаш беше избран Митко Стојкоски. Легендата на македонскиот фудбал се враќа во својот матичен клуб.

„Денес (вчера) се одржа вонредно собрание на ФК Пелистер. На собраниеето за нов претседател е избран Митко Стојковски. Досегашен претседател на ФК Пелистер беше Пеце Стојчевски.

Во бордот на директори членуваат поранешните фудбалери Тони Мицевски, Пеце Цветковски и Златко Деловски, стопанствениците Трајан Вртковски, Павле Лазаровски и Сотир Николовски и претставници на Општина Битола, Блага Талевска (економист) и Стефанија Боцевска (правник)“, соопштија од клубот.

Задачата на новата управа ќе биде клубот да се стабилизира и што побрзо да се врати во првата македонска лига.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Ивановски поразен, не успеа да се избори за уште едно финале

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Македонскиот најдоба…