Дома Македонски спорт Мак фудбал Мируваа мрежите во Велес: Борец и Работнички ги поделија бодовите

Мируваа мрежите во Велес: Борец и Работнички ги поделија бодовите

Денес од 15:00 часот со натпреварот помеѓу Борец и Работнички беше отврено 7. коло во македонската прва фудбалска лига.

Работнички бараше прва победа во Велес додека Борец сакаше да ја продолжи добрата серија од последните три натпревари во кои собра седум бода. На крајот натпреварот заврши со најнепопуларниот резултат 0:0.

Во првото полувреме не можеме да кажеме дека гледавме лош фудбал, имаше шанси и на двете страни. Меѓутоа недостасуваа головите.

Во вториот дел работа играта се смири, а како што одминуваше натпреварот Работнички се затвараше и играше на 0:0 на крајот и успеаа во својата намера.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Европските гиганти се „тепаат“ за ѕвезда на Спортинг

Европските гиганти се заинтересиран за дефанзивецот на Спортинг Лисабон, Нуно Мендеш, прен…