Дома Македонски спорт Мак фудбал Миовски со гол и асистенција ја започна годината

Миовски со гол и асистенција ја започна годината

Македонскиот репрезентативец Бојан Миовски ја почна 2024 година го гол и асистенција во дресот на Абердин,

Миовски одигра клучна улога во победата на неговиот тим над Рос Каунти од 3-0 во рамки на 22 коло во шкотската Премиер лига.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Миовски во 24 минути асистираше за водечкиот гол на Абердин, а во 80 минута стави точка на убедливата победа на гостински терен.

Македонскиот напаѓач е на петтото место на листата најдобри стрелци сезонава во шкотското првенство со девет голови, а досега запиша и две асистенции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Миовски пресреќен: Чест ми е што сум во тимот на сезоната во Шкотска!

Репрезентативецот на Македонија, Бојан Миовски доби место во идеалниот тим на Премиер лига…