Дома Фудбал Германија Милер потврди: Ние го избркавме Анчелоти

Милер потврди: Ние го избркавме Анчелоти

0

Ѕвездата на Баерн Минхен, Томас Милер даде интересна изјава во врска со бившиот тренер Карло Анчелоти.

Германскиот репрезентативец изјави дека тој и неговите колеги се единствени виновници за отказот кој го доби италијанскиот стратег.

„Многу од нашите проблеми беа создадени од самиот тим. Фудбалерите не го покажаа тоа што се очекуваше од нив. Треба да бидеме реални и да го признаеме тоа. Не треба да го земаме Анчелоти како единствен виновник. Сега се надеваме под водство на Хејнкес да бележиме подобри резултати. Поради тоа беше направена тренерска смена“, изјави Милер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Германија

Проверете

Марадона се обрати и откри кога последен пат конзумирал дрога

Диего Армандо Марадона им се обрати на своите фанови преку својот Фејсбук профил. Според м…