Дома Фудбал Германија Милер: Не сум брз, слаб дриблер сум и немам силен шут!

Милер: Не сум брз, слаб дриблер сум и немам силен шут!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Томас Милер со само 27 години стана трет стрелец во историјата на Баерн Минхен. Сепак, иако е еден од најважните фудбалери на баварскиот гигант свесен е за своите недостатоци, за кои признава дека ги има многу.

Германскиот напаѓач веќе неколку години е незаменлив дел од Баерн и германската репрезентација, но очигледно е и многу самокритичен и скромен.

„Необично е дека сум конмплетен играч, а ни една од пединечните вештини не ми е изразена. Не сум баш добар дриблер, постојат многу побрзи фудбалери од мене, а има и такви кои имаат посилен шут. На луѓето можеби им е чудно дека играч каков што сум јас може да биде конкурентен на врвно ниво. Притоа да биде светски шампион и прв стрелец“, изјави Милер.

Меѓутоа, како што вели дека интелегенцијата, талентот и менталната сила го направиле еден од најдобрите фудбалери на денешницата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Легенда на Манчестер Јунајтед може да биде нов тренер на Миовски?

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Легендата на Манчест…