Дома Македонски спорт Мак фудбал Милевски избра: Ова се повиканите фудбалери за натпреварите со Хрватска и Чешка

Милевски избра: Ова се повиканите фудбалери за натпреварите со Хрватска и Чешка

Селекторот на македонската А репрезентација, Благоја Милевски го објави списокот со повикани фудбалери за контролните натпревари против Хрватска (3. јуни, 19:00 часот) во Ријека и против Чешка (10. јуни, 18:00 часот) во Храдец Кралове.

На списокот на селекторот Благоја Милевски за двата меча се наоѓаат следните 27 фудбалери: 


Мбапе со маска на победа против Холандија! ↓↓↓


ГОЛМАНИ: 

Столе ДИМИТРИЕВСКИ – Рајо Ваљекано, Шпанија, Дамјан ШИШКОВСКИ – Арарат, Ерменија, Игор АЛЕКСОВСКИ – Работнички, Дејан ИЛИЕВ – Сараево, БиХ

ОДБРАНА: 

Висар МУСЛИУ – Падерборн, Германија, Тодор ТОДОРОВСКИ – Политехника Јаши, Романија, Никола СЕРАФИМОВ – Фехервар, Унгарија, Јован МАНЕВ – Адана Демирспор, Турција, Езѓан АЛИОСКИ – Ал Ахли, Саудиска Арабија, Бојан ДИМОВСКИ – Акрон Тољати, Русија, Ахмед ИЉАЗОВСКИ – Хвидовре, Данска, Стефан АШКОВСКИ – Алашкерт, Ерменија, Ѓоко ЗАЈКОВ – Крајова, Романија , Дарко ВЕЛКОВСКИ – Динамо Букурешт, Романија; 

СРЕДЕН РЕД: 

Енис БАРДИ – Трабзонспор, Турција, Јани АТАНАСОВ – Краковија, Полска, Агон ЕЛЕЗИ – Бохум, Германија, Тихомир КОСТАДИНОВ – Пјаст Гливице, Полска, Давор ЗДРАВКОВСКИ – Медервел, Шкотска, Елиф ЕЛМАС – Лајпциг, Германија, Исник АЛИМИ – Сепси, Романија, Димитар МИТРОВСКИ – Вараждин, Хрватска; 

НАПАД: 

Бојан МИОВСКИ – Абердин, Шкотска, Милан РИСТОВСКИ – Бохемианс 1905, Чешка, Дарко ЧУРЛИНОВ – Шалке 04, Германија , Александар ТРАЈКОВСКИ – Хајдук, Хрватска, Лирим ЌАМИЛИ – Хвидовре, Данска; 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Во соблекуалната на Србија имало драма: Павловиќ колабирал – го враќале во живот!

Вистинска драма се случувала во соблекувалната на Србија на полувремето од натпреварот со …