Дома Топ вести Милан спрема богата понуда за Абрахам

Милан спрема богата понуда за Абрахам


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Италијанските медиуми пренесуваат дека  Милан е заинтересиран за напаѓачот на Рома, Тами Абрахам.

Минатата сезона  Абрахам во дресот на Рома постигна 24 гола и 5 асистенции во сите натпреварувања и со тоа веднаш го привлече интересот на бројни клубови. 

Оваа сезона игра нешто послабо, а медиумите откриваат дека влегол во конфликт со тренерот Мурињо, па Рома е спремна да го продаде на лето.

Најсилен интерес за него покажува Милан, бидејќи приоритет на „росонерите“ на лето ќе биде доведување врвен напаѓач.

Милан наводно е спремен да плати 60 милиони евра за неговиот потпис, што е 20 милиони повеќе од сумата која Рома ја плати за да го доведе на „Олимпико“.

Сепак, Милан ќе треба да ја победи конкуренцијата бидејќи неколку клубови од Премиер лигата покажуваат интерес за Абрахам.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Најдобриот дефанзивец од Серија А се сели на „Олд Трафорд“

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Дефанзивецот на Нап…