Дома Фудбал Италија Милан со видео од Ибрахимовиќ порача: Победете ја депресијата (ВИДЕО)

Милан со видео од Ибрахимовиќ порача: Победете ја депресијата (ВИДЕО)

Милан вчера со пресврт славеше против Удинезе на домашен и тоа најмногу благодарение на Анте Ребиќ кој влезе од клупата и постигна два гола.

Ибрахимовиќ во овој натпревар не се запиша во листата на стрелци, меѓутоа во Милан забележааа еден негов потег на загревањето.

„Кој би реакол дека има 38 години, победете ја депресијата“, стои во описот на видеото.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Неверојатна грешка на Ноер за која долго ќе се зборува (видео)

Баерн Минхен го пречекува „фенерџијата“ Падерборн и на полувремето резултатот е 1:1. Домаќ…