Дома Топ вести Милан на шопинг во Лондон – пристигнуваат две големи ѕвезди

Милан на шопинг во Лондон – пристигнуваат две големи ѕвезди

Италијанските медиуми пренесуваат дека Милан сака значително да го засили тимот во зимскиот преоден рок и веќе работи на доведување две големи засилувања од Лондон.

Станува збор за плејмејкерот на Челзи, Цеск Фабрегас кој добива мала минутажа оваа сезона и е спремен да ја промени средината, како и крилниот напаѓач на Тотенхем, Ерик Ламела.


Ep.1 Urban Explorer: Каде да пиете најдобро кафе во Скопје!? ↓↓↓


Новиот извршен директор на „росонерите“ Марко Фасоне и спортскиот директор Масимилиано Мирабели викендов беа во Лондон каде во живо го следеа дуелот помеѓу Челзи и Лестер.

Притоа челниците на италијанскиот клуб оствариле средба со Челзи и Тотенхем на која разговарале за можните трансфери на споменатите фудбалери.

„Росонерите“ се спремни да платат 25 милиони евра за Ламела, кој веќе има искуство во Серија А, а трансферот на Фабрегас би требало да изнесува околу 20 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Голот кој Манчестер Јунајтед го прими не е регуларен. Причината е малку познато правило

Луд натпревар во Турција полн со пресврти го одбележа 5. коло во Лигата на шампионите. По …