Дома Топ вести Милан најде замена за Кеси

Милан најде замена за Кеси

Милан покажува сериозен интерес за играчот на Марсеј, Бубакар Камара, пренесуваат медиумите на Апенините.

21-годишниот играч одигра одлична сезона со Марсеј, а скаутите на Милан веќе подолго време ги следат неговите настапи и неговиот развој.

Милан сакаше уште во летниот преоден рок да го донесе на „Сан Сиро“, но Марсеј ја одби понудата на „росонерите“.

Сепак, италијанскиот клуб не се откажува и работи на тоа да го донесе Камара без обештетување бидејќи договорот на Французинот со Марсеј истекува на крајот на сезоната.

Камара е поливалентен играч кој може да игра како централен дефанзивец, но и како последен играч за врска. Милан е во потрага по засилување за средниот ред и во него гледа идеална алтернатива за Кеси.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Тричковски после 200 натпревари за АЕК: Ова е мој втор дом, ќе направам се да дојдеме до титула!

Поранешниот македонски репрезентативец, Иван Тричковски на убав начин го прослави новиот д…