Дома Топ вести Милан и Рома се борат за потписот на Икарди

Милан и Рома се борат за потписот на Икарди

Мауро Икарди на лето би можел да се врати во Серија А, пренесуваат италијанските медиуми.

Икарди оваа сезона игра во Галатасарај како позајмен фудбалер од ПСЖ и во Турција си ја „оживеа“ кариерата.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Аргентинецот е во извонредна форма и оваа сезона на 13 меча постигна 9 гола и 6 асистенции.

Икарди на лето ќе се врати во ПСЖ, но јасно е дека за него нема повеќе место во Париз, а интерес за него покажуваат италијанските клубови.

Неговата менаџерка, Ванда Нара за италијанските медиуми потврди дека Милан и Рома ја контактирале и покажале силен интерес за напаѓачот.

29-годишниот напаѓач сака да се врати во Италија и е спремен да прифати помала плата за повторно да игра во Серија А.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Вардар немоќен во Тетово, дербито за Шкендија!

Без разлика на позициите на табелата, натпреварот помеѓу Шкендија и Вардар секогаш ќе прив…