Дома Фудбал Италија Милан и Интер ќе играат за трофеј во Саудиска Арабија

Милан и Интер ќе играат за трофеј во Саудиска Арабија

Италијанската федерација денес го објави точниот датум и термин на одигрување на италијанскиот Суперкуп.


Енрике лажеше? Шпанија го избра Мароко - 17 ден ↓↓↓Оваа година Суперкупот ќе се игра во Саудиска Арабија, а за трофејот ќе се борат шампионот Милан и освојувачот на Купот, тимот на Интер.

Натпреварот ќе се одигра на 18 јануари во 20 часот, а Саудиска Арабија за тоа што ќе биде домаќин ќе плати 6 милиони евра.

Минатата сезона Суперкупот го освои Интер, а Милан последен пат го освои овој трофеј во 2011 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Луис Енрике ја презеде одговорноста за елиминацијата

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Селекторот на Шп…