Дома Фудбал Италија Милан има нов спортски директор

Милан има нов спортски директор


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Екипата на Милан од декември ќе има нов генерален директор, а тоа ќе биде Џорџо Фурлани кој ќе го замени Иван Газидис.

Газидис четири години беше во Милан каде што пристигна од Арсенал и за претходните четири години може да се пофали со титулата шампион на Италија. Од друга страна Фурлани е некој кој скоро целата кариера ја помина во Малдини.

Беше во управата на клубот и е во одлични односи со Скарони, Малдини, но и со Стефано Пиоли. Изгледа дека очекувањата сега се поголеми отколку што беа пред четири години, посебно поради минатогодишната титула, па притисокот на Фурлани ќе биде поголем.

Главната цел ќе бидат да се задржат квалитетните играчи и да се одработи добар преоден рок во јануари и што е поважно, летото 2023.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Манчестер Сити може да виде исфрлен во четврта лига

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Премиер лигата го об…