Дома Топ вести Милан започна преговори со Депај

Милан започна преговори со Депај

Според последните информации во трката за Мемфис Депај се вклучил италијанскиот гигант Милан.

Капитенот на Лион им е прималива опција затоа што неговиот договор со францускиот прволигаш истекува на лето.

Барселона минатото лето со сите сили се обидуваше да го доведе Холанѓанецот, но Лион не попушташе и бараше сума од 30 милиони евра. Медиумите тврдат дека Каталонците сега излегле од трката за неговиот потпис, бидејќи имаат поинакви планови.

Милан е во потрага по напаѓач за следната сезона и веќе запонал преговори со неговиот агент.

Депај е спремен да се пресели на „Сан Сиро“, но само доколку „росонерите“ обезбедат пласман во Лигата на шампиони, а се на добар пат.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Корона мерките не дозволија Амстердам да го види македонскиот навивачки дух

Стефан Даскалов за Спортски од Амстердам Од пред два дена македонската репрезентација е во…