Дома Фудбал Италија Милан го претстави новото засилување

Милан го претстави новото засилување

Eкипата на Милан го објави трансферот на новото летно засилување, Шарл Де Кетелаере од белгискиот клуб Бриж.

„Новиот Де Брујн“ како што го нарекуваат медиумите во Белгија со Милан потпиша договор до 30. јуни 2027 година и во новата сезона ќе го носи дресот со број 90.

Дебито за Бриж тој го имаше во 2019 година и оттогаш одигра 120 натпревари и постигна 25 гола. Со Бриж ја освои белгиската лига три пати, а двапати триумфираше во Суперкупот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Мајсторија каква ретко се гледа: Ова е најубавиот гол во Лигата на нации🎥

19-годишниот словенски репрезентативец Бенџамин Шешко уште еднаш покажа дека е еден од нај…