Дома Топ вести Милан го купува голгетерот на Леверкузен

Милан го купува голгетерот на Леверкузен

Напаѓачот на Баер Леверкузен, Виктор Бонифејс е голема желба на италијанскиот гигант Милан, пренесуваат италијанските медиуми.

Приоритет на Милан ова лето ќе биде доведување на врвен напаѓач, кој ќе биде наследник на Жиру, а најновото име на списокот е токму Бонифејс.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


„Кориере дело Спорт“ тврди дека Нигериецот ќе потпише за Милан во трансфер вреден 50 милиони евра.

Бонифејс постигна 17 гола и запиша девет асистенции на 26 натпревари  за Леверкузен оваа сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Чави потврди: Неговата иднина во Барселона е неизвесна!

Сезоната заврши за Барселона, но изгледа дека турбуленциите се уште не поминале. Сеуште не…