Дома Фудбал Италија Милан го „блиндира“ еден од најважните играчи

Милан го „блиндира“ еден од најважните играчи

Милан после 11 години го освои Скудетото, а едни од најзаслужните за успехот беа сигурно дефанзивците Томори и Калули.

Томори пристигна од Челзи за 30 милиони евра и се етаблираше во еден од најдобрите дефанзивци во Серија А.

Милан сака да го награди за добрите партии, но и да гп „блиндира“ за во иднина, па веќе започнал преговори за продолжување на договорот.

Преговорите се во завршна фаза и медиумите откриваат дека неговите агенти денес пристигнале во Милано за потпис на договорот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Претседателот на Интер лут на тренерот Инзаги

Притисокот врз тренерот на Интер, Симоне Инзаги се повеќе се зголемува после серијата на л…