Дома Фудбал Италија Милан веќе е помирен со исфрлувањето од Европа, сега ове единствениот начин за спас

Милан веќе е помирен со исфрлувањето од Европа, сега ове единствениот начин за спас

0
milan

Oдлуката се уште не е официјално пристигната, но наводно во клубот веќе знаат каков ќе биде исходот.

Наводно, во Милан се веќе сигурни дека бидат исфрлени од Европа и со таквата ситуација се помирени, она што е поголем страв е клубот да не добие суспензија од две години.

Во меѓувреме за да бидат чиста пред Европа го забрзуваат проесот околу нов акционер.

Во прашање е Американец, најверојатно еден од наследниците на империтјата Фишер кој е заинтересиран не само за помалиот пакет акции, тука за превземање на целиот клуб.


Следете го Sportski.mk и на


Наводно веќе делегација на Милан отпатувала на состанок со цел да му го претстават планот за работење и можноста за заработка, маркетиншката вредност, односно комплетниот бренд.

Во случај договорот да биде позитивен, Милан ќе го носи со себе во Лозана како доказ.

Клубот демантираше дека може да добие суспензија од две години со што би биле нокаутирани, поточно би се жалеле, но арбитражниот суд во тој момент би можел само да им ја намали казната, а не целосно да им ја укине.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Емери го „закова“ на клупата, а тој си замина со 10 милиони евра – сега ќе има прилика за одмазда!

Aрсенал во Лигата на Европа ќе игра против Рен, а во центарот на вниманието ќе бидат две л…