Дома Фудбал Лига на шампиони Милан без Ибрахимовиќ против Атлетико

Милан без Ибрахимовиќ против Атлетико

Златан Ибрахимовиќ нема да може да му помогне на Милан во утрешниот натпревар против Атлетико Мадрид, објавија италијанските медиуми.

Швеѓанецот се врати на терените после победата од 2:0 над Лацио и постигна гол во тој натпревар. Меѓутоа веднаш потоа Ибра повторно се соочи со здравствени проблеми.

Последните најави од италијанските медиуми се дека Ибрахимовиќ би требало да биде потполно спремен после репрезентативната пауза која е закажана за на почетокот на октомври.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Желбите на Конте за јануарскиот преоден рок

Новиот тренер на Тотенхем, Антонио Конте инсистира да бидат активни во јануарскиот преоден…