Дома Топ вести Милан бара наследник на Ибра, двајца напаѓачи на списокот

Милан бара наследник на Ибра, двајца напаѓачи на списокот

Милан на крајот на сезоната најверојатно ќе се раздели со ветеранот, Златан Ибрахимовиќ, па веќе ја почна потрагата по нов голгетер.

Примарна цел на „росонерите“ на лето ќе биде доведување на врвен напаѓач, а најголема желба е Џонатан Дејвид од Лил.

21-годишниот напаѓач оваа сезона блеска во дресот на Лил и го привлече вниманието на многу европски гиганти, но Милан е спремен да ја победи конкуренцијата.

Канаѓанецот оваа сезона има постигнато 16 гола на 29 меча и Лил за неговата слобода ќе бара најмалку 40 милиони евра.

Како алтернатива се споменува и Александар Исак, кој игра одлично во Реал Сосиедад. Цената на 22-годишниот шведски репрезентативец е 40 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Готово: Газдите на Сити го купија и Палермо!

Meдиумите во Италија попладнево пренесуваат дека работата е завршена и газдите на Манчесте…