Дома Македонски спорт Мак баскет МЗТ Скопје се поклони пред вечниот ривал: Работнички ја доби пресметката против шампионот

МЗТ Скопје се поклони пред вечниот ривал: Работнички ја доби пресметката против шампионот

0

Гостите од Градски Парк славеа против актуелниот македонски шампион, МЗТ Скопје со 71:76.

Во рамки на 8. коло Работнички славеше и тоа благодарение на последната четвртина.

Изминатите три четвртини беше неизвесна игра поен за поен, но последните десет минути стартуваа со позтива од 4 поени за домашниот тим.

Но, во последните десет минути пресудна беше серијата од 11 поени без постигнат поен за домашните.


Следете го Sportski.mk и на


Дамјан Стојановски со 19 поени беше прв стрелец кај МЗТ, а Симоновски забележа 18. Гинјард со 20 поени беше најефикасен кај Работнички, Крстевски забележа 16 а Костов 13.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

ВИДЕО: Нестор е мајстор знае и од „отпадоци“ да испрати супер прецизен удар!

Тимот за кои настапуваат македонските напаѓачи, Илија Несторовски и Александар Трајковски …