Дома Македонски спорт Мак баскет МЗТ работи со полна пареа: Се засили со Американец

МЗТ работи со полна пареа: Се засили со Американец

По вчерашната обнова на договорите со браќата Дамјан и Војдан Стојановски, денеска го – MЗТ Скопје го промовираше Американецот Брандон Слај (27 год, 178 см) за ново засилување.

Станува збор за искусен бек-шутер со петгодишно европско искуство и двоцифрен поентерски просек во секоја од екипите за кои настапувал.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Тој добро ги знае приликите во регонот, со оглед што минатата сезона ја мина во дресот на Подгорица, која играше против МЗТ во АБА2-лигата, каде што реализираше по речиси 15 поени.

Слај претходно одигра две години во Грузија во екипите на Вера и Тбилиси, а потоа беше дел од романскиот тим Таргу Жиу и фински КТП баскет.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Лина Ѓорческа со пресврт до четвртфинале

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа продолжува со успешните настапи на турнирот …