Дома Македонски спорт Мак баскет МЗТ декласиран во Загреб!

МЗТ декласиран во Загреб!

0

Кошаркарите на МЗТ претрпеа уште еден пораз, шести сезонава во истот толку натпревари, овој пат во Загреб, од Цедевита 95:61.

МЗТ во Загреб на Цедевита и парираше само во воведните четири минути, кога водеше 9:4 и 11:6, а се понатаму мина во знакот на домашниот тим.

Целосно фијаско МЗТ доживеа во второто полувреме кое Цедевита го доби со 28 поени разлика.

До крајот на натпреварите во групата МЗТ ќе игра против Нижњи Новгород во Скопје и Гран Канарија во гости.

Против Цедевита Лалиќ (14 поени) и Синовец (10 поени) беа најефикасни во редовите на МЗТ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Мак баскет

Проверете

Македонија стартуваше со пораз на „Трофеј Карпати“

Женската ракометна репрезентација на Македонија стартуваше со пораз на меѓународниот турни…