Дома Останати Металурзите го запишаа шестиот пораз во СЕХА лигата

Металурзите го запишаа шестиот пораз во СЕХА лигата

0

Металурзите денес го запишаа и својот шести пораз во рамки на регионалната СЕХА лига.

Македонскиот вицешампион загуб од Целје со 34:25.

Тимот од Автокоманда не можеше да им парира на Словенците, со оглед на тоа дека контролата на игра ја имаа во текот на целиот меч.

Кај домашниот состав, најпрецизен беше Кодрин со постигнати 10 погодоци, додека во таборот на Металурзите Јагањац и Пешевски искомбинираа 15 голови и 2 асистенции.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Сега е потврдено: Се работи на борба Кабиб – Мејведер и тоа на „Лужњики“ во Москва! (ФОТО)

Дагестанско – рускиот борец верува дека ќе присуствуваат 100.000 навивачи ако договори бор…