Дома Македонски спорт Мак ракомет Металург во Маврово на втора фаза од подготовките 📸

Металург во Маврово на втора фаза од подготовките 📸

Металург денеска ја почна втората фаза на подготовките за претстојната сезона, која ќе трае се до 15 август.

Во рамките на оваа фаза, Металург денеска претпладне замина за Маврово, каде ќе се работи на физичката и на техничко-тактичката подготовка на тимот. Оваа фаза ќе финишира со завршувањето на турнирот во Струга. Во Маврово Металург ќе одигра и неколку пријателски натпревари, со екипите на Вардар, Еурофарм Пелистер и Еурофарм Пелистер 2.

Фото: РК Металург

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

РК Алкалоид утре го игра првиот официјален натпревар

На 18.9.2021 (сабота) од 12:00 часот во СЦ „Борис Трајковски“, РК „Алкалоид“ ќе го одигра …