Дома Останати Кошарка НБА Местото на кое се погребани Коби и Џиана (ФОТО)

Местото на кое се погребани Коби и Џиана (ФОТО)

Денес беше потврдено дека Коби Брајант и неговата ќерка Џиана биле погребани во петокот на 7.февруари.

На вечното почивалиште Коби и Џиана биле испратени само од членовите на семејството и најблиските пријатели. „Дејли Мејл“ сега објави фотографии од местото на кое се погребани Коби и Џиана.

Во овој Меморијален парк почиваат славни личности како: актерите Кам Тонг, Маргарет Ерли, Џими Карман, Џон Вејн, музичарот Кевин Марк…

Комеморацијата во чест на Коби и останатите загинати ќе се одржи на 24. февруари во „Стејплс Центарот“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Џордан со солзи се прости од Коби: Ми беше како помал брат! (видео)

Помеѓу бројните познати имиња кои се простија од Коби на комеморацијата во „Стејплс Центар…