Дома Фудбал Репрезентации Меси ја налути јужноамериканската легенда: Без докази не се појавувај во Јужна Америка!

Меси ја налути јужноамериканската легенда: Без докази не се појавувај во Јужна Америка!

0

Лионел Меси одби да го прими медалот за трето место откако Аргентина го победи Чиле со 2:1.

Меси во тој натпревар доби црвен картон после дуелот со Медел кој исто така беше исклучен, а после натпреварот ѕвездата на Барселона имаше што да каже.

„Можеби она што го кажав во претходните денови беше причина да не добија само жолт, туку црвен картон. Важно е што репрезентацијата на добар начин го заврши натпреварувањето“, изјави Меси, а потоа и отворено обвини за корупција и форсирање на Бразил.

Таквата изјава на Меси му пречеше на еден од организаторите и поранешна тренерска и играчка легенда, Рикардо Гарека кој му одговори на Меси.

„Ако Меси така мисли и тоа го зборува јавно тогаш треба да покаже докази за такво нешто. Му порачувам без нив да не се појавува во Јужна Америка“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Нејмар во Франција не може да изведе ниту корнер (ВИДЕО)

Oткако се врати на терен, Нејмар игра одлично. Во петтото коло од Лига 1 во последните мом…