Дома Фудбал Репрезентации Меси „стана“ фотограф, Дибала му се изнасмеа 🎥

Меси „стана“ фотограф, Дибала му се изнасмеа 🎥

Вчера мечот Бразил – Аргентина беше прекинат од здравствените власти поради четворица фудбалери од гостите кои требало да бидат во карантин.

Во целата ситуација Меси дресот на Аргентина го замени со елече кое го носат фотографите. На тој момент Паоло Дибала слатко му се изнасмеа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Лацио му го нанесе првиот пораз на Интер🎥

Лацио и Интер одиграа возбудлив натпревар на „Олпимпико“, домаќините со пресврт дојдоа до …