Дома Фудбал Меси собори уште еден рекорд на Роналдо во Примера

Меси собори уште еден рекорд на Роналдо во Примера

Sвездата на Барселона, Лионел Меси синоќа постигна хет-трик во победата над Мајорка и со тоа стана лидер во Примера.

Капитенот на Каталонците вчера ги помести границите во шпанскиот фудбал, како единствен играч кој стигнал до 35 хет-трикови во кариерата.

Меси со овој хет-трик го надмина Роналдо, кој сега има еден помалку во Примера. Во девет сезони во дресот на Реал Мадрид, Роналдо 34 пати се радуваше на хет-трик.

Меси постигна 35 „хет-трика“ на 462 меча, додека на Роналдо му требаа 288, за да реализира 34.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Гризман ја спаси Барселона од срам против третолигашот Ибица

Барселона денес едвај ја го победи тимот на Ибица во купот на Шпанија. Ибица шокантно стиг…