Дома Фудбал Меси на смешен начин го бранеше Дембеле: Тој не знае да зборува! (ВИДЕО)

Меси на смешен начин го бранеше Дембеле: Тој не знае да зборува! (ВИДЕО)

1

Осман Дембеле е под сериозна закана да го пропушти „Ел Класико“ кое се игра во рамките од 10-тото коло во Ла Лига.

Дембеле заработи исклучување во самата завршница од натпреварот против Севиља. Наводно фудбалерот на Барселона покажал непочитување и му се обратил на судијата со зборовите: Многу си лош. Во таква ситуација фудбалерите вообичаено добиваат минимална казна од два натпревари суспензија, ќе се почека да се види што ќе одлучи дисциплинската комисија.

После натпреварот тренерот на Барселона, Ернесто Валверде зборуваше дека тоа му е чудно затоа што Дембеле не знае многу да зборува шпански. Дека навистина е така покажува и рекацијата на Меси кога на натпреварот го бранеше Дембеле.

„Тој не знае да зборува, не знае да зборува“, му објаснуваше Меси на Лахоз.

Сепак, судијата и покрај тоа остана на својата одлука и го испрати Дембеле порано во соблекувалната.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Првото женско дерби „Дела Мадонина“ им припадна на „росонерките“ (видео)

Вчера се одигра првото миланско дерби „Дела Мадонина“ во женска конкуренција на кое славеш…