Дома Фудбал Лига на шампиони Меси: Кога видов кои се номинирани знаев дека немам шанса за Златната топка

Меси: Кога видов кои се номинирани знаев дека немам шанса за Златната топка

0

За најдобар фудбалер на светот оваа година е прогласен хрватскиот играч за врска Лука Модриќ. После изборот се појавија голем број на коментари за оваа одлука.

Мислењата се поделени. Едни тврдат дека играчот на Реал апсолутно ја заслужува наградата, додека други дека пред него ја заслужиле Роналдо или Меси.

Интересно е што Лео Меси, петкратниот освојувач на Златната топка не се појави на самата церемонија.

Аргентинецот сега во разговор за Марка одлучи за прв пат да открие зошто не се појави.

„Кога видов кои се номинирани, знаев дека немам шанса да ја освојам наградата. А не ме интересираше дали ќе бидам втор, трет или четврти. Не се надевав на ништо.“ – изјави Меси.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Пред само две ипол години беше ѕвезда во Премиер лигата, а денес оди на проба во Белгија

Саидо Берахињо буквално „пропадна“! Пред две ипол години Стоук на ВБА и плати скоро 14 мил…