Дома Фудбал Останато Меси и Роналдо: Денес е последната битка!

Меси и Роналдо: Денес е последната битка!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Денес вниманието на спортската јавност е насочено кон пријателски натпревар, но тоа не е било каков туку станува збор за веројатно последната битка на Меси и Роналдо.

Натпреварот се исчекува со голем интерес и сите сакаат да ја видат новата битка помеѓу Меси и Роналдо. За Роналдо ова ќе биде прв натпревар откако натправи трансфер во Саудиска Арабија.

Организаторите претходно веќе објавија дека онлајн пристигнале неверојатни два милиони барања за овој натпревар.

Последен пат кога Роналдо и Меси играа еден против друг беше во 2020 година кога во Лигата на шампионите се сретнаа Барсерлона и Јувентус, а клубот од Торино славеше победа од 3:0.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Братот на Меси ја нападна Барселона: Тие се неблагодарници, никој не ги знаеше пред Лео

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Братот на Лео Меси, …