Дома Фудбал Репрезентации Меси и паднат успеа да ги „сврти“ Уругвајците (ВИДЕО)

Меси и паднат успеа да ги „сврти“ Уругвајците (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Аргентина вчера ремизираше против Уругвај (2:2) во пријателски натпревар.

Аргентинците успеаа некако да дојдат до реми против Уругвај. Херој на „Гаучосите“ беше Лионел Меси кој во 92-та минута успеа да погоди од пенал за 2:2.

Меси освен поради голот и асистенцијата после натпреварот се најде во центарот на нвиманието и поради потезите од првото полувреме. Во една ситуација Меси иако падна на теренот успеа да ги издрибла Уругвајците и поради тоа доби аплауз од трибините.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Каков Роналдо, каков Погба, рускиот селектор е хит на интернет со Кока-Колата🎥

Ова доаѓа откако во понеделникот, потегот на Роналдо со отстранувањето на двете шишиња „Ко…