Дома Фудбал Репрезентации Меси постигна хет-трик за 17 минути, Лаутаро промаши празен гол 🎥

Меси постигна хет-трик за 17 минути, Лаутаро промаши празен гол 🎥


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Репрезентацијата на Аргентина во пријателски натпревар со Курсао славеше со 7:0, а Лионел Меси постигна хет-трик за едно полувреме.

Меси сите три гола ги постигна во првите 45 минути, а додаде и една асистенција.

Покај Аргентинецот во листата на стрелци се запишаа Гонзалес, Фернандез, Ди Марија и Монтиел.

Во центарот на вниманието се најде и Лаутаро Мартинез кој на стартот од натпреварот не погоди на празен гол пред себе.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Хаверц пред трансфер во Реал Мадрид

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Германскиот репрезе…