Дома Останати Менаџерот на Кабиб со голема објава на Твитер: 30-0!

Менаџерот на Кабиб со голема објава на Твитер: 30-0!

Менаџерот на Кабиб, Али Абделазис, вечерва на Твитер има интересна објава.

Абделазис објави статус во кој пишува 30-0, а многумина се убедени дека тоа значи враќање на Кабиб.

Кабиб одлучи да се повлече после победата над Гатје. Сепак, шефот на УФЦ, Дана Вајт е убеден дека може да се врати по 30. победа која била желба на неговиот татко и потоа да ја заврши кариерата.

Абделазис со оваа објава само ги зголеми сомнежите дека тоа ќе се случи, па останува да видиме дали на крајот Кабиб ќе се врати по 30. победа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Кирјос: Ѓоковиќ е будала🎥

Ник Кирјос уште еднаш го критикуваше најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ. Тенискио…