Дома Топ вести Мбапе донесе одлука, позната следната дестинација

Мбапе донесе одлука, позната следната дестинација

Шпанскиот весник „АС“ пренесува дека Килијам Мбапе намерно одолговлекува со потпишување нов договор со ПСЖ, а причината е Реал Мадрид.

Богатите сопственици на ПСЖ сакаат да го задржат по секоја цена, но Мбапе наводно донел одлука да се пресели во друга лига и во поголем клуб.

Тој никогаш не ја криел желбата да заигра за Реал Мадрид, а „кралевите“ се спремни да му понудат петгодишен договор со плата од 25 милиони евра по сезона плус бонуси.

Реал е спремен на лето да понуди 160 милиони евра за неговиот потпис, но услов е Мбапе да не го продолжува договорот со ПСЖ и да влезе во последната година од договорот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Симеоне може да добие засилување од Тотенхем

Џовани Ло Селсо беше на мета на Атлетико Мадрид уште во 2019 година кога блесна во Бетис. …