Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Мајсторија на Оршиќ за водство на Хрватска

Мајсторија на Оршиќ за водство на Хрватска


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Пред крајот на првиот дел во 42. минута, Хрватска стигнува до второ водство со голот на Мислав Оршиќ.

Оршиќ, по додавањето од Ливаја мајсторски ја смести топката во мрежата на одличниот Боно.

Првите два гола ги видовме во почетните минута кога Гвардиол отвори во седмата минута, а две минути подоцна Дари го изедначи резултатот.

Хрватска заслужено дојде до новото водство бидејќи констатно се играше пред голот на Боно и се создаваа шанси.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Бербатов за првпат откри: Дарко Панчев беше мојот идол!

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Поранешната ѕвезда …