Дома Фудбал Лига на шампиони Мајсторија на играчот кој го сруши Реал Мадрид против Интер 🎥

Мајсторија на играчот кој го сруши Реал Мадрид против Интер 🎥

Шериф Тираспол кој приреди сензација во минатото коло во Лигата на шампионите против Реал Мадрид, а претходно го победи Шахтјор вечерва игра против Интер.

После првото полувреме Интер имаше предност од 1:0 со голот на Џеко, но фудбалерот кој го сруши Реал Мадрид Себастијан Тил на почетокот на второто полувреме со мајсторски гол од слободен удар го изедначи резултатот.

Сепак, Интер само неколку минути подоцна преку Видал го врати водството.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…