Дома Фудбал Останато Мајсторија на ветеранот Бафетеми Гомис на Светското клупско првенство (ВИДЕО)

Мајсторија на ветеранот Бафетеми Гомис на Светското клупско првенство (ВИДЕО)

Ал Хилал се пласираше во полуфиналето на Светското клупско првенство.

Саудискиот тим денес во четвртфиналето беше подобар од шампионот на Африка, Есперанса Тунис со 1:0 и така се обезбеди место во следната фаза.

Моментот на одлука во овој натпревар се случи во 73.минута кога ветеранот Бафетеми Гомис одлично се снајде и мајсторски постигна гол за 1:0.

Тоа на крајот се покажа и како конечен резултат. Ал Хилал во финишот остана со играч помалку откако беше исклучен Кан, меѓутоа Есперанса не дојде до изедначување.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Taжна слика на „Олд Трафорд“ во поразот на Јунајтед од Барнли (ФОТО)

Maнчестер Јунајтед никако не може да излезе од кризата. „Црвените ѓаволи“ вчера со поразот…