Дома Македонски спорт Мак ракомет Мајсторијата на Шилегов трет најдобар гол во Лигата на Европа 🎥

Мајсторијата на Шилегов трет најдобар гол во Лигата на Европа 🎥

Металург се претстави во одлично светло против Адемар Леон со кого одигра реми и така го заврши настапот во второто по ранг клупско натпреварување во Европа.

Во оваа средба најубавиот гол на натпреварот беше дело на крилото Мице Шилегов. Шилегов со мајсторскиот гол се најде на позицијата број три помеѓу најубавите голови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Лазаров го објави поширокиот список за натпреварите со Финска и Швајцарија

Селекторот на репрезентацијата на Македонија Кирил Лазаров го објави поширокиот спсиок за …