Дома Фудбал Марсело: Пред финалето на ЛШ Роналдо ми кажа дека заминува!

Марсело: Пред финалето на ЛШ Роналдо ми кажа дека заминува!

0

Ѕвездата на Реал Мадрид, Марсело откри кога разбрал дека Кристиано Роналдо ќе го напушти „кралскиот“ клуб.

Веднаш после Мундијалот Роналдо го изненади фудбалскиот свет и се пресели во Јувентус во трансфер вреден 115 милиони евра.

Меѓутоа, Марсело тврди дека Португалецот ја донел таа одлука уште пред финалето во Лигата на шампиони.

„Трениравме за финалето и тој ми кажа „Заминувам“!“.

„Ти кажал пред финалето? Ако е навистина така, ме лажеше мене“, му одговори новинарката, по што Марсело со насмевка на лицето рече: „Да, морав да те лажам“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Траеше цела вечност: Дали ова е најспориот изведен пенал на сите времиња?

Во англиски Чемпионшип вчера се одиграа натпреварите од 3. коло. Барнсли на свој терен го …